Startnummer Name Verein JG Platz AK Zeit Platz
1 Klöble, Andreas LG Rothaus 86 1. MJ 0:32:14,42 1
249 Dold, Thomas SV Steinach 84 1. MHK 0:33:05,03 2
300 Gabriele, Marco LG Offenburg 84 2. MHK 0:36:15,20 3
278 Birk, Markus LG Brandenkopf 68 1. M35 0:36:29,44 4
257 Zimmermann, Karl-Heinz SC Önsbach 62 1. M40 0:36:54,09 5
291 Lessing , Peter SC Önsbach 41 1. M60 0:37:00,70 6
332 König, Manfred SC Önsbach 55 1. M50 0:37:27,12 7
313 Burckhardt, Gilbert TV Ortenberg 64 2. M40 0:37:34,83 8
214 Schmiederer, Alfons SV Steinach 51 2. M50 0:37:49,48 9
295 Schütt, Josef TUS Großweier 56 1. M45 0:38:18,15 10
271 Uhl, Walter SC Önsbach 61 3. M40 0:38:29,82 11
236 Mayer, Dominique VC-Eckwersheim 63 4. M40 0:38:42,37 12
239 Saar, Martin Marx Holzhandel 68 2. M35 0:39:01,53 13
283 Kofler, Thomas LG Offenburg 70 3. M35 0:39:06,96 14
246 Glover, William LFV Schutterwald 88 2. MJ 0:39:16,45 15
275 Keifel, Gerhard LV Ettenheim 63 5. M40 0:39:30,16 16
217 Schmidt, Günther LFV Schutterwald 58 2. M45 0:39:33,30 17
270 Dreher, Thomas USC Freiburg 61 6. M40 0:39:52,11 18
209 Harter, Axel Appenweier 71 1. M30 0:39:59,05 19
317 Göppert, Johannes Bike-Treff Ettenheim 66 4. M35 0:40:00,25 20
314 Riehle, Michaela TV Ortenberg 63 7. M40 0:40:02,06 21
347 Löffler, Jürgen 74 2. M30 0:40:31,84 22
272 Marweg, Einar 71 3. M30 0:40:33,22 23
336 Maier, Matthias LG Geroldseck-Lahr 72 4. M30 0:40:45,20 24
287 Kuderer, Rainer LG Brandenkopf 71 5. M30 0:40:55,27 25
344 Grüger, Walter SC Önsbach 55 3. M50 0:41:02,48 26
321 Treffinger, Uwe 60 3. M45 0:41:04,13 27
296 Rees, Bertram LV Ettenheim 59 4. M45 0:41:07,32 28
206 Siebert, Lothar SC Önsbach 61 8. M40 0:41:10,32 29
328 Masuch, Marko ESV Offenburg 60 5. M45 0:41:19,48 30
329 Altmann, Thomas SF Ichenheim 53 4. M50 0:41:20,39 31
350 Meier, Thomas 69 5. M35 0:41:21,38 32
238 Zeiser, Elmar Marx Holzhandel 66 6. M35 0:41:22,03 33
289 Weinhardt, Peter TUS Großweier 65 9. M40 0:41:31,24 34
216 Schwarz, Markus 73 6. M30 0:41:32,16 35
333 Kohne, Stephan SF Ichenheim 64 10. M40 0:41:37,00 36
305 Knäble, Rosi LG Brandenkopf 55 1. W50 0:41:37,62 37
322 Kowalski, Manfred 62 11. M40 0:41:44,28 38
284 Silberer, Gerhard TV Friesenheim 56 6. M45 0:41:53,78 39
337 Schell, Klaus LG Geroldseck-Lahr 55 5. M50 0:42:14,40 40
200 Dreher, Daniela LFV Schutterwald 77 1. WHK 0:42:14,90 41
285 Jäger, Robert LG Brandenkopf 72 7. M30 0:42:20,88 42
323 Kubin, Raphael ESV Offenburg 79 3. MHK 0:42:36,28 43
301 Mock, Heinrich TV Ortenberg 51 6. M50 0:42:43,69 44
222 Käshammer, Victor LFV Schutterwald 58 7. M45 0:42:44,58 45
345 Benz, Franz 63 12. M40 0:42:47,83 46
282 Frenk, Thomas TV Ortenberg 63 13. M40 0:42:49,57 47
242 Siedler, Manuela SC Önsbach 69 1. W35 0:42:50,25 48
318 Matthis, Uwe 64 14. M40 0:42:54,70 49
265 Bürkle, Tobias Box-Club Offenburg 77 4. MHK 0:42:57,54 50
281 Henke, Klaus TV Friesenheim 58 8. M45 0:43:01,62 51
248 Hauger, Georg TV Biberach 57 9. M45 0:43:05,06 52
280 Bohnert, Reinhard TV Friesenheim 67 7. M35 0:43:09,36 53
208 Vollhardt, Dieter LT Freiburg 65 15. M40 0:43:13,39 54
320 Stamwitz, Horst LG Offenburg 63 16. M40 0:43:34,14 55
294 Siebert, Christoph SC Önsbach 88 3. MJ 0:43:40,56 56
254 Schill, Markus LG Offenburg 76 5. MHK 0:43:41,41 57
290 Puchta, Hors SV Lembeck 63 17. M40 0:43:44,56 58
213 Obst, Raimund LFV Schutterwald 53 7. M50 0:43:50,34 59
327 Roth, Michael 76 6. MHK 0:44:02,56 60
241 Schneider-Rudolphi, Ingrid SC Önsbach 62 1. W40 0:44:06,02 61
218 Haß, Michael Schutterwald 69 8. M35 0:44:14,22 62
346 Späth, Peter LG Ortenau 68 9. M35 0:44:14,72 63
207 Wernet, Ewald SV Steinach 54 8. M50 0:44:15,11 64
286 Oberle , Reinhold TUS Großweier 53 9. M50 0:44:18,61 65
263 Ben-Aissa, Jürgen Box-Club Offenburg 64 18. M40 0:44:26,39 66
339 Marschinke, Heiko Sportgruppe Lebenshilfe 72 8. M30 0:44:30,90 67
224 Ringwald, Markus LG Geroldseck-Lahr 62 19. M40 0:44:32,15 68
297 Krämer, Martin DJK Oberschopfheim 62 20. M40 0:44:59,65 69
237 Helpap, Fredi Marx Holzhandel 67 10. M35 0:45:17,04 70
311 Walter, Claudia TV Niederschopfheim 57 1. W45 0:45:19,24 71
240 Löwel, Michael LF Ettenheim 65 21. M40 0:45:22,58 72
226 Krämer, Volker 67 11. M35 0:45:26,14 73
205 Linßen, Torsten Kehler FV 65 22. M40 0:45:27,17 74
279 Decoux, Hans LV Ettenheim 43 2. M60 0:45:30,13 75
274 Bär, Hans-Peter 61 23. M40 0:45:31,10 76
308 Staudt, Ute LG Brandenkopf 70 2. W35 0:45:35,38 77
268 Bürkle, Ralf Grohe Runningteam 60 10. M45 0:45:57,73 78
231 Falk, Claudia LG Brandenkopf 58 2. W45 0:46:06,81 79
202 Kißmer, Thomas Offenburg 61 24. M40 0:46:13,22 80
292 Hansmann, Martin 63 25. M40 0:47:13,95 81
288 Hauser, Klaus TUS Großweier 60 11. M45 0:47:16,90 82
334 Kary, Uwe SF Ichenheim 62 26. M40 0:47:20,85 83
338 Armbruster, Manfred Freizeitsportler Schutterwald 44 3. M60 0:47:26,65 84
235 Kiefer, Wolfram Offenburg 62 27. M40 0:47:57,69 85
219 Eichhorn, Stefan 64 28. M40 0:48:06,42 86
203 Laux, Heinz-Jürgen R.I.G. Freiburg 45 4. M60 0:48:08,62 87
312 Walter, Tobias 89 4. MJ 0:48:26,77 88
306 Oberle , Klaus LG Geroldseck-Lahr 60 12. M45 0:48:27,17 89
229 Verstraten, Lutz Offenburg 63 29. M40 0:48:29,85 90
309 Müller, Jürgen PSV Offenburg 52 10. M50 0:48:34,78 91
273 Dähne, Gerhard Burda-Sport-Club Offenburg 38 1. M65 0:48:36,36 92
304 Knäble, Egon 54 11. M50 0:48:37,35 93
277 Holler, Josef LV Ettenheim 52 12. M50 0:48:37,79 94
269 Schmitt, Gerhard LG Geroldseck-Lahr 55 13. M50 0:48:44,16 95
342 Walter, Martina SV Ichenheim 62 2. W40 0:48:46,27 96
335 Klein, Uwe FV Rammersweier 62 30. M40 0:49:33,75 97
348 Wissing, Karl JG Ems 46 1. M55 0:49:37,63 98
316 Hicken, Hans Jürgen PSV Offenburg 43 5. M60 0:49:38,76 99
340 Schwarz, Jürgen Sportgruppe Lebenshilfe 63 31. M40 0:49:42,31 100
244 Krings, Helmuth SC Önsbach 40 2. M65 0:50:01,15 101
276 Zepner, Peter LV Ettenheim 39 3. M65 0:50:19,41 102
325 Lang, Oswald DAV Offenburg 43 6. M60 0:50:24,16 103
330 Hoferer, Heike TV Ohlsbach 71 1. W30 0:50:47,31 104
331 Hoferer, Bernhard TV Ohlsbach 62 32. M40 0:50:47,59 105
210 Ritter, Sieglinde Schutterwald 54 2. W50 0:50:49,80 106
319 Geiges, Arno TV Bühlertal 52 14. M50 0:50:51,04 107
211 Geppert, Andrea Schutterwald 60 3. W45 0:50:58,28 108
243 Hodapp, Elfriede SC Önsbach 35 1. W70 0:51:21,22 109
260 Benz, Daniela Box-Club Offenburg 74 2. W30 0:51:27,06 110
261 Wehrle, Josef Box-Club Offenburg 62 33. M40 0:52:36,48 111
326 Schmidt, Michael 95 5. MJ 0:52:38,65 112
204 Klemens, Michael Kehler FV 65 34. M40 0:52:53,55 113
307 Lang, Valentina TV Ortenberg 69 3. W35 0:53:25,05 114
228 Ringwald, Mike LG Geroldseck-Lahr 93 6. MJ 0:54:09,30 115
230 Di Remigio, Luigi Grohe Runningteam 71 9. M30 0:54:11,19 116
225 Schwarz, Siegrid SV Ichenheim 62 3. W40 0:54:18,62 117
259 Walter, Beatrice Box-Club Offenburg 73 3. W30 0:55:07,82 118
343 Benz, Rolf 46 2. M55 0:55:43,84 119
212 Geppert, Gerold Schutterwald 59 13. M45 0:56:06,63 120
324 Bauer, Edda DAV Offenburg 44 1. W60 0:56:12,43 121
258 Schappacher, Jutta Oberkirch 67 4. W35 0:56:41,64 122
233 Baumann, Lucia 65 4. W40 0:56:52,36 123
253 Baumann, Thomas Nußbach 64 35. M40 0:56:54,44 124
341 Balz, Jörg Sportgruppe Lebenshilfe 66 12. M35 0:56:57,43 125
349 Lipps, Jürgen 77 7. MHK 0:57:33,12 126
293 Hansmann, Gudrun 68 5. W35 0:57:57,13 127
252 Baumann, Lena Nußbach 91 1. WJ 0:58:12,12 128
303 Rauch, Lucia VfK Mühlenbach 66 6. W35 0:58:20,19 129
352 Schuele, Rosi 58 4. W45 0:59:08,76 130
234 Schmidt, Stefanie 92 2. WJ 0:59:09,04 131
302 Rauch, Erhard VfK Mühlenbach 64 36. M40 0:59:23,86 132
315 Harter, Bernhard TV Ortenberg 57 14. M45 0:59:34,17 133
232 Schmidt, Sabine 66 7. W35 0:59:49,25 134
255 Junker, Claudia 70 8. W35 1:00:34,18 135
351 Riehle, Luzia 55 3. W50 1:00:37,79 136
256 Berger, Stefanie 71 4. W30 1:01:05,57 137
310 Müller, Karin PSV Offenburg 59 5. W45 1:02:42,22 138
299 Eckert, Michaela FC Ottenheim 75 5. W30 1:04:18,69 139
298 Eckert, Uwe FC Ottenheim 62 37. M40 1:04:19,70 140
201 Bartel, Peter Offenburg 44 7. M60 1:05:08,10 141